GÜNCEL HABERLER

Organ Bağışı Resim Yarışması Ödülleri Dağıtıldı
HABERLER
SALI, 13 Kasım 2012

altDoku ve Organ BağışıHaftası nedeniyle düzenlenen Resim Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerin resimleri Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde sergilenerek dereceye girenlere ve katılımcılara ödülleriyle hediyeleri verildi.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Adem Uslu, Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Deniz Fırat, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ayhan Erenoğlu'nun katıldıkları ödül töreninde dereceye giren okulların idarecileri ve öğretmenleri de hazır bulundular.

Vali Yardımcısı Adem Uslu programda organlarını bağışlayarak organ bağışı konusunda vatandaşlara örnek oldu. Kısa bir konuşma yapan Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, 4 yıldan beridir Afyonkarahisar'da bulunduğunu belirterek "Ne yazık ki bu konuda halkımızın ilgisi hâlâ istenen seviyede değil. Bu tür etkinliklerle dikkati çekmeyi amaçlıyoruz. Halkımızın bu konudaki hassasiyeti emin olalım ki pek çok insanın hayatına olumlu yansıyacaktır." dedi.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ayhan Erenoğlu da yaptığı konuşmada “18 yaşından büyük ve akli dengesi yerinde olan herkes organlarının tamamını veya bir bölümünü bağışlayabilir. Doku ve Organ Bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız ilimizde Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi Organ ve Doku Nakli Merkezine başvurarak Organ Bağış Kartını imzalamak yeterli olacaktır. Bu konuda halkımızın duyarlı olmalarını bekliyoruz ve organ bağışı çağrısında bulunuyoruz ” dedi.

Konuşmaların ardından resim yarışmasında dereceye girenlerle katılımcılara ödül ve hediyeleri verildi.

altaltalt

 

altaltalt

 

 

 
T.C. Sağlık Bakanlığı Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü 2014 - Tüm hakları saklıdır
Telefon: 444 0 430 - Fax: 0 (272) 214 75 24
e-mail: afyon@saglik.gov.tr